Részecskeszűrő tisztítás
Ügyfeleink többségét – jogosan – ez a kérdés foglalkoztatja a legjobban. Ha lehetséges, azonnal hagyjuk használaton kívül a gépjárművet. Tudjuk, hogy ez nem mindig kivitelezhető egyik napról a másikra, ezért ha még feltétlenül szüksége van a gépjárműre, akkor a következőt tanácsoljuk: Ha még nem kapcsolt az autó vészüzemmódba, addig a szervizzel megbeszélt időpontig visszafogottan kulloghatunk a jobb szélső sávban. Fontos, hogy figyeljük a motorolajszintet! Ha a motorolajszint megnő, ne kockáztassunk, hívjunk egy autómentőt és vitessük el az autót a szervizbe. A nagyon eldugult részecskeszűrő kárt tehet az autó motorjában!
A leggyakoribb oka az egyszerű elhasználódás. A részecskeszűrő eldugulása lehet másodlagos ok is, amikor az autó más hibája befolyásolta a részecskeszűrő működését. Ez sok minden lehet, például: turbo, motorhiba, EGR, érzékelő hiba.
Ha biztos kezekben szeretné tudni a részecskeszűrőjét, a legjobb helyen jár! Mi sok bosszúságot és pénzt meg tudunk Önnek spórolni! Garantáljuk, hogy a részecskeszűrője visszanyeri a gyári állapotát!
Részecskeszűrő tisztítás 1 nap alatt!
Amennyiben a kiszerelt szűrőt hozza, nem kell bejelentkeznie, a nyitva tartási időn belül bármikor fogadjuk mindkét szervizünkben! Ez esetben a tisztítást akár meg is várhatja, kb. 30 percet fog igénybe venni (személyautó szűrő).
Amennyiben azt szeretné, hogy mi szereljük az autóját, akkor egy napot vesz igénybe. Ha reggel 8:00-ra hozza a gépjárművet, délután 16:00-ig megcsináljuk. Kevés olyan típus van, aminek a szerelése több időt vesz igénybe (összkerék meghajtásosok között van olyan, ami másnap lesz kész).
Nagyon egyszerűen. Pusztán két lépésben megoldható. Nézze meg, hogyan:
Természetesen igen, a részecskeszűrő tisztításra garanciát vállalunk! A garanciális feltételek itt megtekinthetők: Garanciális feltételek
Százezrével futnak a magyar utakon a dízel autók. Vajon hány tulajdonos gondol arra, hogy ezeknek a kocsiknak (is) van egy fontos alkatrésze, mégpedig a részecskeszűrő (DPF), amely lényegében egy koromcsapda? A feladata pedig az, hogy megakadályozza a kipufogó gázokban lévő korom részecskék levegőbe jutását. A cél egyértelmű: a környezetszennyezés csökkentése.A műszerfalon megjelenő visszajelzés arra enged következtetni, hogy valamit tenni kell a részecskeszűrő tisztítás érdekében.
A részecskeszűrő – mint nyilván sokan már tisztában vannak vele – működése akkor ideális, ha a berendezés képes a benne lerakódott, összegyűjtött korom részecskék rendszeres kiégetésére. Ezt nevezik a részecskeszűrő, rövidítve a DPF regenerációs folyamatának. Ami önmagától elindul, ha az arra „szakosodott” alkatrészek érzékelik a korom részecskék lerakódását. Ehhez a folyamathoz azonban szükség van arra a bizonyos magas hőfokra, amit a jármű rövid útszakaszokon és lassú tempóban ritkán vagy egyáltalán nem képes produkálni. Emiatt a regenerálódási folyamat vagy nem indul el, vagy elindul ugyan, de nem fejeződik be, mivel közben elértük a célállomást, és leállítottuk a motort.
A befejezetlen folyamatról vagy kap visszajelzést a kocsi tulajdonosa, illetve használója, vagy nem, ez típusfüggő. Arról viszont mindenképpen értesíti a jármű az üzemben tartót, ha úgy ítéli meg, hogy megtelt a koromcsapda. Ez a kifejezés persze nem a legpontosabban jellemzi a valódi állapotot, hiszen már régen rossz, ha valóban teljesen megtelt korommal a részecskeszűrő.
Sokan esnek abba a hibába, hogy szervizről szervizre járnak, itt is, ott is kifizetik a munkadíjat, ám a kocsijuk részecskeszűrője továbbra sem tisztult meg.
Két lehetőség marad, mindkettő egyfajta „kényszer gyógykezelést” takar, már ami a korom eltávolítását illeti. Az egyiket maga a jármű használója is képes elvégezni. A lényeg, hogy hosszabb úton, magas fordulatszámon közlekedik az autójával. Legyen ez, mondjuk egy 50-100 kilométeres táv, lehetőleg autópályán, amikor kétezres fordulatszám fölött pörög a motor. Ezáltal kitermelődik az a magasabb hőfok, ami képes a begyűjtött koromrészecskék el-, illetve kiégetésére.
Ha mégsem, és a műszerfalon megjelenő villogó vagy folyamatosan világító lámpa ezt vissza is jelzi, akkor még egy kényszeres, a részecskeszűrőt egyébként érintetlenül hagyó lehetőség áll a kocsi használója előtt. A szervizek többsége általában azt szokta ilyenkor tanácsolni, hogy hagyják ott az autót a műhelyben egy rövidebb időre, és elvégzik a kényszer regenerálást. Ezzel lényegében ugyanazt a folyamatos igyekeznek elindítani, amit a tulajdonos az autópályán már kipróbált. A különbség csak annyi, hogy helyben járatják a motort nagy fordulatszámon. Azt remélve ettől, hogy elindul a korom kiégetése. Az esetek egy jelentős részében nem fog elindulni, hiszen ha nem történt meg a regenerálás a hosszú úton, akkor a műhelyben se indul be.
Ez viszont pénzbe kerül, még akkor is, ha eredménytelen a kísérlet, úgyhogy érdemes megfontolni, költsünk-e erre, ha egyébként nem segített az országúti kényszer regenerálás. Sokan esnek abba a hibába, hogy szervizről szervizre járnak, itt is, ott is kifizetik a munkadíjat, ám a kocsijuk részecskeszűrője továbbra se tisztult meg.
Ugye egyetértünk, hogy kár erre költeni. Akkor mi a megoldás?
Ennyire azért ne szaladjunk előre, hiszen ha körbenéztek a neten, azt fogjátok látni, hogy ez bizony több százezer forintos beruházás. Ha van rá esély, inkább ne kelljen erre fizetni.
A részecskeszűrő szakszervizben semmilyen veszélynek nem tesszük ki az autót, pontosabban a motort és a kipufogó rendszert. Nem árulunk el nagy titkot, mert nincs is itt semmi titok. Egyszerű a megoldás. Olyan szervizbe kell elvinni az autót, ahol részecskeszűrő tisztításra szakosodtak. Mi is ilyen szerviz vagyunk! A részecskeszűrő tisztítását nagy szakértelemmel és megbízható módon, garanciával vállaljuk.
A munka lényege, hogy az autóból kiszerelt részecskeszűrőt speciális vegyszerekkel (környezetre nem káros!), továbbá vízsugár segítségével arra alkalmas hőmérsékleten és nyomás alatt megtisztítjuk a lerakódott részecskéktől, azaz a koromtól és az olaj üledékétől. Előtte persze meggyőződünk arról, hogy a szűrőn, illetve a szűrőpatronon nincs mechanikai sérülés, mert ez kizárja a részecskeszűrő tisztítás lehetőségét. Pontosabban feleslegessé teszi, hiszen hiába tisztítjuk meg a DPF-et, az csakhamar újra bekormozódik, ha mechanikailag sérült a szűrő.
Minden más esetben, tehát ha nincs mechanikai sérülés, az általunk alkalmazott módszernek köszönhetően csaknem száz százalékra visszaáll a szűrő hatásfoka. Ez komoly eredmény, hiszen ettől kezdve úgy működik a részecskeszűrő, mintha új lenne. És tegyük hozzá: mindezt töredék áron el lehet érni ahhoz képest, mintha új részecskeszűrőt vennénk az autóba. A tisztítás hatékonyságáról egyébként írásos igazolást (jegyzőkönyvet) is adunk, ami a garancia vállalás alapja.
Ez a technológia tehát koránt sem egyenlő a részecskeszűrő korábban emlegetett kényszer regenerálásával, hiszen itt semmilyen veszélynek nem tesszük ki az autót, pontosabban a motort és a kipufogó rendszert. Mert azért lássuk be, hogy a motor nagyon magas fordulatszámon történő járatása – álló helyzetben – nagy mechanikai megterheléssel jár az autó számára, ami azt jelenti, hogy – elsősorban a kipufogó rendszer egyes elemei – a magas hő hatására különbözőképpen károsodhatnak. Erről egyébként egyes szervizek elfelejtik tájékoztatni a gyanútlan autósokat.
És még egy lényeges szempont, ami miatt érdemes felkeresni a részecskeszűrő tisztítással foglalkozó szakszervizünket. Az általunk alkalmazott technológia nem csak kíméletes a jármű egyéb berendezéseihez, de lehetővé teszi azt is, hogy egyértelműen kizárjunk más hibalehetőségeket. Mert előfordulhat, hogy a szenzorok vagy a DPF környezetében található egyéb alkatrész elemek meghibásodása okozza a részecskeszűrő gyakori telítődését. Esetleg nem is telítődött túlságosan a DPF, de a rendszer valami más ok miatt ezt a hibakódot küldi üzenetként. Szóval mi kizárjuk a többi hibát, és tényleg arra koncentrálunk, amihez értünk: részecskeszűrő tisztítás.